Konteyner Lashing Uygulaması

Konteyner Lashing Hizmeti

Konteynerler içerisine yerleştirilecek kargolar Karayolu, Demiryolu ve özellikle Denizyolu sevkiyatında sallanmaya bağlı olarak devrilme ve sarsıntı etkileri nedeniyle hasar görmesi kaçınılmazdır.

Maddi ve Ticari zararlar yaşanmaması için kargoların konteyner içerisinde Sağa – Sola, Öne – Arkaya ve Yukarı – Aşağı hareket etmeyecek şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Konteyner Lashingi risk alınamayacak kadar hassas bir işlem olduğundan bu konuda uzman, tecrübe sahibi ve sorumluluk bilinci ile son derece dikkatli kişilerce yapılmalıdır.

Tekne ve Yat Lashing Uygulaması

Proje Kargo Lashing Hizmeti

Bu tür kargoların bağlama noktalarının çok değişken olması yılların birikimi bilgi ve beceri isteyen lashing hizmetidir. Proje kargoya özel doğru lashing malzemelerinin kullanılması önemlidir. Doğru ve kaliteli malzeme kullanılmaması kargonuzu tehlikeye attığı gibi Denizyolu veya Karayolu taşımacılığında da büyük kazalara neden olabilir.

Marinteks Denizcilik olarak Proje Kargolarınız için en güvenilir lashing hizmeti vermekle birlikte kargolarınızın Brandalanması ve Korunması içinde hizmet verebilmekteyiz.

Araç Üstü Lashing Uygulaması

Araç Üstü Lashing

Daha çok karayoluyla sevkiyatı kapsayan bu hizmet yüklenen araçların güvenilir bir şekilde yurtiçi veya uluslararası seyahat etmesi verilen bir hizmettir. Treyler, Tır, Kamyon vs. gibi araçlara yüklenen malların sevkiyat esnasında zarar görmemesi, maddi ve manevi hasar ve kayıplara sebebiyet vermemesi için gerekli bir hizmettir

Tekne ve Yat Lashing Uygulaması

Tekne ve Yat Lashingleri

Gemi, treyler ve konteyner ile sevk edilecek olan tüm tekne ve yatların bağlanması ve sabitlenmesi hizmetimizdir. Kıymetleri hatrı sayılır seviyede olan tekne ve yatların lashing operasyonları ciddiyet gerektiren bir iş olup, özel hazırlanan saddle veya cradle firmamızca bu taşımalar için kullanılmaktadır. Saddle veya Cradle üzerine alınan tekne ve yatın sağa-sola devrile riski minimize edilmektedir. Ayrıca, diğer lashing ekipmanlarımızca da taşıma yapacak vasıtaya sabitlenerek lashing operasyonu tamamlanmaktadır.

Lashing ve Branda Uygulaması

Branda ve Koruma

Branda ve Koruma hizmeti genel olarak araç üstü Sabitleme, Konteyner Sabitleme ve Paketleme ile beraber verdiğimiz bir hizmettir. Branda ve Koruma hizmeti sevkiyat halinde doğal olaylara maruz kalarak malın kötü bir şekilde etkilenip zarar görmemesi için gereklidir.
Malın ebatlarına uygun özel olarak hazırlanan Branda, Vci Alüminyum & Triplex Ambalaj, Shrink & Wrap Denizaşırı Paketleme hizmeti birinci sınıf malzemeden imal edilip uzun soluklu sevkiyatlarda hava ve yol şartlarının hızlı değişmesi sonucunda mala yansıyacak bu kötü durumları minimuma indirecektir.

Güverte Üstü Lashing Uygulaması

Güverte Üstü Lashing

Denizyolu taşımacılığında güverte üstü yüklenen kargolar yağmur, kar, tuzlu su ve rüzgar gibi etkilere maruz kalması durumunda etkilenmeyen yüklerdir. Güverte üzerinde kötü hava şartlarına ve sallantıya maruz kalan kargoların çok daha dikkatli sabitlenmesi, doğru ve uygun kalitede ki lashing malzemelerinin kullanılması önem arz etmektedir. Yanlış bağlanan bir lashing en ufak sallantıda kopmalara neden olacaktır.